Jak nálepku nalepit?

JAK NALEPIT NÁLEPKY OD HAPPY POLEPY NA PŘENOSNÉ FÓLIÍ

 

IDEÁLNÍ TEPLOTA LEPENÍ: 10-27 STUPŇŮ! Nelepte za mrazu nebo na sluncem rozpálené plochy!

 

 1. Samolepku vyjmeme z obalu a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (podlahu, stůl). Takto ji necháme odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.
 2. Sejmeme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii) tak, aby motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii).
 3. Samolepku spolu s přenosovou fólií nalepíme na předem důkladně očištěnou plochu! Důkladně samolepku uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na povrchu.
 4. 4. Vyčkáme pár minut a poté začneme pomalu, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii odstraňovat tak, aby samotná samolepka zůstala na požadované ploše. Pokud samolepka zůstává na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.
 5. Pokud nám na samolepce po nalepení vzniknou bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.
 6. Máte hotovo.

 

 

 

 

Jak správně nalepit samolepky na zadní okno + stěrač od HAPPY POLEPY 

15175590_10207450219802348_851412110_n

Tento postup je učený pro lepení polymer samolepek na auto od HAPPY POLEPY tak, aby samolepka co nejdéle vydržela.

 

Kam samolepku nalepit?

 1. Samolepka pes je určena na zadní okno (5. dveře) automobilů se stěračem umístěným na okně, není vhodné pro vozidla se stěračem umístěným na karoserii a lepit samolepku na místo, kde se stýkají dva různé materiály, nebo není rovné. Nálepku, aplikujte na takové místo, které je čisté, hladké a zbavené mastnoty a veškerých nečistot. Dopředu si vyměřte otvor pro stěrač! Nálepku lepte odspodu okna postupně směrem nahoru viz. POSTUP LEPENÍ.
 2. Ocas – naměřte si délku stěrače a podle potřeby vystřihnete nůžkami, nebo řezacím nožem proužek určeny na lištu stěrače. Lištu omyjte, zbavte všech nečistot a odmastěte, nechte, oschnou. Můžete nalepit.

 

Příprava před lepením

 

Místo, kam chcete samolepku nalepit, nejprve velmi důkladně omyjte vlažnou vodou, s přidáním čisticího prostředku vhodného pro mytí vašeho automobilu. Po omytí je vhodné tuto plochu ještě odmastit, například lihem, technickým benzinem apod.

Nenese žádnou odpovědnost za poškození způsobená volbou nevhodného čisticího prostředku!

 

Teplota při lepení

Optimální teplota pro lepení polymer samolepky je mezi 17 – 26 °C. Minimální teplota pro lepení je 10°C, maximální se uvádí 35°C, ale doporučujeme s lepením vyčkat na optimální teploty. Nikdy nelepte na rozpálené plochy automobilu  (pokud stojí nebo stálo auto na přímém slunci), stejně tak nelepte v mrazu! Pokud je mráz, můžete lepit v temperované garáži, auto pak ponechte alespoň přes noc ve stejné teplotě pro vytvrzení samolepky a aktivaci lepidla, pokud nemáte vytápěnou garáž a nálepka nebude dostatečnou dobu v teple, nezaručuji přilnavost nálepky.

Postup lepení

 

 1. Vezměte samolepku a stáhněte podkladový papír asi 2-3cm od okraje. Tento kousek odstřihněte nebo přehněte za samolepku.
 2. Na předem očištěné, odmaštěné a suché místo opatrně přiložte samolepku a její odkrytou část postupně přilepte na místo. Buďte opatrní, jakmile samolepku jednou přilepíte, bez poškození nejde odlepit!!!
 3. Pomalu stáhněte zbytek podkladového papíru (můžete postupně, pokud si troufáte tak můžete i celý najednou) a samolepku opatrně postupně přilepte na podklad a postupně ji vyhlazujte. Pro vyhlazení samolepky je vhodné použít filcovou stěrku, je možné použít i měkkou stěrku (máte-li jen tvrdou, omotejte ji jemným hadříkem).
 4. Pokud se vám pod samolepkou přeci jen vytvořily vzduchové bublinky, nic se neděje – půjdou opatrně vyhladit směrem od středu samolepky ke krajům. V případě, že jste udělali chybu a bublinka vzduchu pod samolepkou je příliš veliká, udělejte do ní uprostřed dírku ostrou jehlou a směrem k dírce samolepku vyhlaďte – vzduch dírkou může unikat pryč.
 5. V případě, že si nejste jisti postupem nebo vlastní zručností vyhledejte odborníka v oblasti lepení folií. Za pár korun Vám pomůže a vy budete mít jistotu, že se nálepka neponičí.
 6. Samolepka je nalepená J

V případě obav z nesprávného vyměření kontaktujte odborníka „jakéhokoliv“ (pracovníka v reklamní firmě) s prosbou o pomoc, ten Vám zajisté během pár minut nálepku bezpečně nalepí.